مدل بافت مو

پنج مدل بافت مو زیبا

3.4/5 - (11 امتیاز)

مدل بافت مو برخلاف ظاهر تجملی‌اش یک کار راحت است. برای زمان‌هایی که عجله دارید ولی می‌خواهید مدلی را هم روی مو‌هایتان پیاده کنید، بافتن مو عالی است. در اینجا ما پنج تا از بافت‌های مورد علاقه‌ی خودمان و روش انجام آن‌ها را به شما نشان می‌دهیم.

بافت از نکات جالب هر سالن آرایشی بود:‌ بعد از شستن،‌ کوتاه کردن، و خشک کردن، آرایشگر مو‌های مشتری خود را خیلی زیبا می‌بافت. اما بافت‌های شیک را هم می‌توان به راحتی و با سرعت در منزل انجام داد. اجازه بدهید به شما نشان دهیم که چگونه مو‌هایتان را به زیبایی جلوی آینه‌ی دستشویی خودتان ببافید.

چرا امروزه بافت‌ها انقدر جذاب شده‌اند؟

مدل‌های بافت مو دیگر فقط مناسب موقعیت‌های خاص نیستند، امروزه ما بیش از پیش از آن‌ها در ظاهر روز‌مره خود استفاده می‌کنیم. چرا؟ مویی که به زیبایی بافته می‌شود، شیک است،‌ زیبایی‌های چهره را برجسته‌تر می‌نماید، و باعث می‌شود که از ما تعریف کنند. بیایید جدی باشیم:‌ چه کسی تا به حال به موهای شیک و تمیز بافته‌ شده‌ی دیگری غبطه نخورده است؟

راه‌های مختلفی برای بافتن مو هست. بعضی از ریز مو بافته می‌شوند،‌ در حالی که برخی دیگر بر روی سر اعمال می‌شوند، که یک ظاهر سه‌بعدی را نمایان می‌سازند. در اینجا پنج بافت موی شگفت‌انگیز را برایتان انتخاب کرده‌ایم. در مورد هر مدل توضیح داده و می‌گوییم که چه نوع لباسی برای هرکدام مناسب‌تر است.

مدل بافت موی فرانسوی

برخی از بانوان از بچگی مو‌های خود را به سبک فرانسوی می‌بافند. واقعا چه چیزی را کشف کرده‌اند!  ظاهری که به شما می‌دهد کاربردی،‌ فوق‌العاده زیبا و مناسب هر موقعیتی است. آنچه که این مدل را خاص می‌کند این است که:‌ از قسمت بالایی سر شروع می‌شود و تا پایین مو دسته‌های مو مرتب به بافت اضافه می‌شوند.

چگونه ببافیم؟ ابتدا،‌ مو‌ها را به سمت عقب شانه کنید، از قسمت بالای سر یک قسمت را جدا کنید و به سه قسمت تقسیمش کنید. دو بافت نخستین را معمولی بافته و سپس از اطراف سر دسته‌ی مو‌ها را اضافه کنید. همیشه با این قسمت‌ها کار خواهید داشت. وقتی که به اطراف سر می‌رسیم، مو‌های بیشتری را می‌توانید به بافت اضافه کنید. بدین صورت تمامی موها بافته می‌شوند، قسمت به قسمت. برای داشتن ظاهری کلاسیک، تا پایین موها را ببافید و برای بستنش از یک کش موی ناپیدا استفاده کنید. بهترین لباسی که می‌توانید با این مدل بافت بپوشید،‌ تاپ‌هایی هستند که قسمت شانه‌ها را پوشش نمی‌دهند.

مدل بافت موی هلندی

در بین مدل بافت مو های مختلف، بافت‌های هلندی خوب و جذاب هستند. در این بافت خرگوشی، با تکنیکی مشابه بافت فرانسوی، مو‌ها در دو طرف سر بافته می‌شوند. ابتدا،‌ مو‌ها را شانه کنید، به سمت عقب برس کنید، و سپس فرق مو را از وسط باز کرده_ از پیشانی تا گردن. یک قسمت را با کش مو جمع کنید تا با آن قسمت دیگری قاطی نشود. آن طرف دیگر مو را به سه قسمت تقسیم کنید. و دوباره دو بافت اول را معمولی انجام دهید.

سپس از اطراف با دقت دسته‌ی مو‌ها را اضافه کنید. مانند بافت فرانسوی، اینگونه تمامی موها بافته می‌شوند، قسمت به قسمت. بافت معمولی را تا پایین مو ادامه داده و در انتها با یک کش ناپیدا ببندید، همین کار را برای طرف دیگر مو تکرار کنید. نتیجه دو بافت موی هلندی که به زیبایی روی سر می‌نشینند. برخلاف ظاهر این مدل بافت دخترانه،‌ استایلی که می‌توانید با آن داشته باشید، یک پوشش جذاب و عالی روزمره است.

مدل بافت موی جناغی

هیچ بافتی به اندازه بافت طرح جناغی دخترانه نیست برای داشتن یک مدل بافت مو خوب و زیبا پیشنهاد ما به شما طرح جناغی است. برای انجام این بافت همانطور که فقط با دو قسمت مو سروکار دارید نه با سه قسمت، به مهارت خاصی هم نیاز دارید.

اینگونه میبافیم: ابتدا فرق را از وسط یا کنار باز کنید، بستگی به نحوه بافتن دارد (یعنی یا قرار است تا قسمت پشت بافته شود یا در اطراف شانه‌ها قرار بگیرد). مو‌ها را به دو قسمت باز تقسیم کنید:‌ قسمت آ و قسمت ب. از قسمت بیرونی قسمت آ یک دسته مو برداشته و آن را روی تمام قسمت آ بیاورید، باید به قسمت زیری ب وصل شود. حالا از قسمت بیرونی قسمت ب یک دسته مو برداشته و آن را روی تمام قسمت ب بیاورید، باید به قسمت زیری آ وصل شود. در تمام مراحل بافتن مطمئن شوید که مو‌ها را محکم میبندید. این کار را تا جایی ادامه دهید که تمامی مو‌ها بافته شوند. بهترین سبک لباس برای این مدل، یک تاپ کوتاه شیک می‌تواند باشد.

بافت طرح جناغی

مدل بافت موی دم اسبی

دم اسبی در میان شینیون‌ها کلاسیک‌ترین است. نه تنها مدل بافت موی دم اسبی یک مدل کاربردی برای زمان‌هایی که ورزش می‌کنید، بلکه دیگر برای خود شعار استایلی است. چه شل بسته شود،‌ و چه محکم از بالا بسته شود، دم اسبی مناسب هر موقعیتی است. می‌خواهید به آن ظاهری مد روز دهید؟ دم اسبی از بالا و دم اسبی از پایین را امتحان کنید.

دم اسبی

دم اسبی از بالا

قوی، جذاب،‌ شیک: دم اسبی از بالا مدلی فوق‌العاده خانمانه و بی‌باک است. باید سطحش صیقلی، صاف و نرم و چسبیده به کف سر باشد. از یک کرم حالت‌دهنده استفاده کنید تا مو‌ها شل‌ و‌ ول نباشند. مو‌ها را به سمت بالا دم‌اسبی کنید و با یک کش باریک ببندید. نکته: وقتی می‌خواهید مو‌هایتان را جمع کنید سر خود را رو به پایین بگیرید. مناسب‌ترین سبک لباس برای این سبک مو: یقه‌اسکی مشکی !

دم‌اسبی از پایین

یکی از مدل مو‌هایی که در سال 2018 مد شد_ دم اسبی از پایین بود. تنها رمزش این است که باید به درستی موها بسته شوند تا به ظاهری راحت و آسوده برسیم. اگر می‌خواهید آن را ببافید، از محصولات زیبایی زیادی استفاده نکنید، چرا که این مدل هرچقدر که بیشتر به نظر بیاید به آن رسیدگی نشده، جذاب‌تر خود را نشان می‌دهد، رسیدگی کمتر،‌ جذابیت بیشتر!  بهترین سبک لباس با این مدل: پیراهن یقه باز.

بافت‌موی آبشاری

  1. بافتموی آبشاری

نیمه باز،‌ نیمه بافته شده:‌ به این مدل، بافت آبشاری می‌گویند. این مدل بسیار انعطاف پذیر هم می‌باشد:‌ چه بخواهید مو‌هایتان صاف،‌ حالت‌دار یا فر باشد. یک فایده‌ی دیگر آن این است که برای موهای کوتاه، متوسط و بلند هم به کار می‌آید.

مو‌ها را برس کنید، سپس فرق را از وسط یا کنار باز کنید. از یک طرف شروع کنید: یک قسمت از مو‌ها در نزدیکی شقیقه را جدا کنید،‌ آن را به سه دسته تقسیم کنید. این‌ها را به روش سنتی ببافید با این تفاوت که:‌ دسته‌ی زیرین را در وقفه‌های منظم باید رها کنید، به گونه‌ای که از بافت آویزان باشد. دقیقا مانند بافت فرانسوی دسته‌های جدید به بافت اضافه می‌شود، با این تفاوت که در این مدل بافت یکی از دسته‌ها رها می‌شود. برای آن طرف دیگر مو نیز، همین مقدار از مو‌ها را از قسمت میانی یا کناری جدا کنید. در انتها،‌ دو بافت را یا می‌توانید به هم وصل کنید (یا خیلی ساده ببندید و یا با گیره سر به هم وصل کنید). این مدل بسیار بامزه است و مخصوصا مو‌های فر را سر‌زنده نشان می‌دهد. بهترین سبک لباس برای این مدل یک لباس دخترانه است. 

مدل بافت مو
آبشاری مو

مراقبت صحیح از  استایل موهای بافته شده

  1. شستشو

    درهنگام شستشو از یک شامپوی مقوی برای مو استفاده کنید. موی کم حجم و ضعیف یک بافت کم حجم و ضعیف را به وجود میاورد. موی بافته ی شما باید تا جای ممکن پرحجم و سالم به نظر برسد.

  2. بعد از شستشو

    بعد از شستشو، سطح مو بسیار نرم است و به سختی میتوان به شکل بافت درآورده شود. پیش از خشک کردن مو با شسوار با مقداری موس یا حالت دهنده ی مو به موهایتان مقداری بافت دهید. این کار 3فایده برایتان خواهد داشت: مو راحت تر شکل میگیرد، موی بافته شده در حالت خود باقی میماند و استایلتان را زمان بیشتری میتوانید نگه دارید.

  3. پایان بافت

    در پایان برای درخشش بیشتر موی خود از مقداری کرم حالت دهنده برای دسته های بافت استفاده کنید تا وز موهایتان گرفته شود. در آخر بروی موی بافته شده تان اسپری مو بزنید تا برای کل شب استایلتان را حفظ کنید.

این مقاله ترجمه مقاله مدل بافت مو میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید